logo_login

صفحه ی ورود کاربران


آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

رحمانی نیا: حمایت از کالای ایرانی صرفا خرید کالای ایرانی نیست.

به گزارش روابط عمومی شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس، حسین رحمانی نیا مدیرعامل این شرکت با حضور در برنامه “تیتر امشب” با اشاره به این که طرح موضوع حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب مطلبی هوشمندانه بود گفت نباید حمایت از کالای ایرانی را به خرید کالای ایرانی محدود کنیم بلکه برای تحقق  این هدف می بایست همه ارکان نظام به منظور رفع موانع و ایجاد زیرساختهای لازم برای ارتقاء سطح تولید در کشور به منظور جهش آن در سال های آینده تلاش نمایند. ایشان با اشاره به قاچاق لوازم خانگی به عنوان یکی از مشکلات این صنعت، خواستار مبارزه جدی مسولان با این موضوع  شد و حذف کالاهای قاچاق و کالاهای وارداتی لوکس ولی کم کیفیت از بازار این صنعت را یکی از مهم ترین اقدامات در زمینه حمایت از کالای ایرانی دانست.

رحمانی نیا گفت: موانع تولید باید رفع شود تا شاید نتایج آن سالها بعد دیده شود. وی با اشاره به رابطه مستقیم بین صادرات و تولید افزود: اگر  تولید با کیفیت و قوی نداشته باشیم صادرات هم نخواهیم داشت. ایشان مالیات را یکی از موانع تولید خواند و گفت: همه ارکان دولت باید از تولید حمایت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه خیلی از تولیدکنندگان نمیتوانند با ظرفیت کامل تولید کنند افزود: یکی از مشکلات تولید کنندگان سرمایه در گردش است زیرا بانکها با تولید همراه نیستند و اگر پول وارد تولید شود نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود.

رحمانی نیا با اشاره به اینکه در سه دهه گذشته لوازم خانگی تولید داخل در بازار حرف اول را میزد گفت: در سالهای اخیر به مشکل خوردیم و برندهای خوب کشور به دلیل سیاستهای غلط زخمی شدند.

وی افزود: در گذشته صادرات هم داشتیم اما الان به دلیل قاچاق بی حد و حصر و تولید زیر زمینی بی کیفیت، تولید کننده واقعی دچار مشکل شده است.

حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در برنامه تیتر امشب در خصوص ظرفیت مصرف در بازار ایران گفت: مصرف بازار ایران در لوازم های خانگی یخچال، یخچال فیریزر و سای بای ساید یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه، لباسشویی یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه، اجاق گاز ۷۰۰ هزار دستگاه، تلویزیون (وسایل صوتی و تصویری) ۲ میلیون دستگاه است.

وی تصریح کرد: متاسفانه ۱۳ درصد قاچاق  کل کشور مربوط به لوازم خانگی است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با اشاره  به اینکه در کشور  ۲ برابر نیاز بازار، ظرفیت تولید یخچال و لباسشویی و ساید بای ساید داریم، افزود: متاسفانه ۸۰۰ هزار دستگاه یخچال و ساید بای ساید به طور رسمی به کشور وارد می شوند.

عباس هاشمی مدیر کل صنایع فلزی وزارت صنعت،در گفتگوی تلفنی برنامه تیتر امشب با اشاره به اینکه آمار تولید لوزام خانگی منتخب سال گذشته ۱۰۲میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه ظرفیت بالقوه تولید نصب شده در کشور است، گفت: آمار سال ۹۶ با توجه به قدرت خرید مردم، وضعیت بازار و مشکلات واحدهای تولیدی یک میلیون و ۱۰۰ دستگاه در سال ۹۶ تولید داشتیم.

 

وی افزود: لباسشویی یک میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه ظرفیت منصوبه تولید داشتیم که از این مقدار ۹۰۰ هزار دستگاه تولید شد و همچنین  کولر آبی از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه ظرفیت، ۸۰۰ هزار دستگاه تولید داشتیم.

وی با بیان اینکه اهداف وزارت صنعت توانمند سازی واحدهای صنعتی است، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی را از ۴۰ درصد به ۵۵ درصد افزایش دادیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزارت صنعت حمایت از قطعه سازان است، افزود: باتوجه به اینکه ۳۰ تا ۳۵ درصد آمار واردات در صنعت لوازم خانگی حجیم گزارش شده است، سعی داریم تولیدات قطعه سازی را توانمندتر کنیم.

هاشمی افزود: از ۶ ماهه دوم سال ۹۶ تمامی لوازم خانگی در فهرست ماده ۴ قانون حمایت از مصرف کنندگان وارد کردیم تا تمام محصولات لوازم خانگی از شرکتهای خارجی نمایندگی و خدمات پس از فروش داشته باشند تا وارد کننده ضمن پرداخت حقوق دولت بتواند خدمات پس از فروش داشته باشد.

وی گفت: بحث رقم قاچاق کالا تقریبی است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا رقم مشخصی را اعلام نمی کند.

مدیر کل صنایع فلزی وزارت صنعت افزود: در ۶ ماهه سال ۹۷ کد رهگیری برای کالای لوازم خانگی تولیدات داخلی و قاچاق داده می شود.

 

 

 

تاریخ ارسال نوشته: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

دیدگاه ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

کلیه ی حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به شرکت لوازم خانگی پارس می باشد.