تقدیر فرماندار و مسئولان اوقاف شهرستان البرز از شرکت لوازم خانگی پارس / فرماندارالبرز: سرمایه اصلی پارس اعتمادی است که مردم به محصولات با کیفیت آن دارند


روز یکشنبه 19 مردادماه فرماندار و مسئولان اوقاف شهرستان البرز با حضور در کارخانه لوازم از فعالیت های این کارخانه در امور تولید و خیریه قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی پارس محمد نصیری فرماندار شهرستان البرز خدمت به مردم در امر تولید را یک نوع عبادت خوانده و گفت: در این شرایط خدمت به مردم کمتر از عبادت نیست. چرا که شما احتیاجات روزانه مردم را برطرف می کنید. تولیدات شرکت شما بیشتر برای تهیه جهیزیه و خانواده ها مورد استفاده قرار می گیرد که برطرف کردن این نیاز حتما نوعی عبادت است اینکه یک شرکت لوازم خانگی ایرانی با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار می دهید قابل تقدیر است. اعتماد و سرمایه اصلی شما این است که نام پارس را مردم میشناسند و به کیفیت آن اطمینان دارند.

حسین رحمانی نیا مدیرعامل پارس در این دیدار ضمن خیر مقدم به فرماندار و مسئولان اوقاف گفت: هر وقت مسئولان استان به کارخانه سر می زنند موجب دلگرمی و نشاط ما و کارگران میشود. ما خدا را شکر می کنیم که در شرایط امروز که مانند دوران جنگ و حتی سخت تر از آن دوران در حال تهیه مواد اولیه برای تولید هستیم، با وجود همه سختی ها توانستیم تولید را ادامه دهیم.

رحمانی نیا ادامه داد: برای تولید هر دستگاه یخچال نیاز به حدود 400 قطعه کوچک و بزرگ است که حتی اگر یک لامپ کوچک هم در آن کم باشد ما نمی توانیم محصولمان را روانه بازار کنیم. 30 درصد از مواد اولیه ما از خارج وارد میشود و  با وجود همه سختی ها که در امر تهیه مواد اولیه وجود دارد، اما مفتخریم که علاوه بر تولید می توانیم ادعا کنیم که برند پارس می تواند جای برندهای خارجی که ایران را رها کردند و رفتند را بگیرد.

مدیرعامل پارس با اشاره به دستور وزیر کار مبنی بر اینکه «مدیرانی که حقوق کارکنانشان عقب افتاده است حق دریافت حقوق خود را ندارند گفت: «توفیقی که خدا به من و همکارانم داده این است که تاکنون یک روز حقوق کارگران عقب نیفتاده است و این افتخاری برای پارس است.»

رحمانی نیا به مشکلات پارس نیز اشاره کرد  گفت: سال گذشته تولید ما از میزان خوبی برخوردار بود اما باتوجه به اینکه ماه های پایانی سال فصل مهم فروش لوازم خانگی است به خاطر مشکلات کرونا بازار تعطیل شد. تعطیل شدن فروش نیز به منزله این است که ما دیگر نمی توانیم مواداولیه بخریم و 700 کارگر بیکار میشوند. خدا را شکر که یک ماه گذشته فروش راه افتاده است.

مدیرعامل تنها برند قدیمی، پارس که در حال تولید است با بیان اینکه «ال جی و سامسونگ بعد از خروج از ایران میگویند ایران نمی تواند جای خالی این محصولات را پر کند» گفت: دستهایی در کار است و به شدت تلاش می کند تا اعلام کند ایران به این محصولات نیاز دارد و باید این برندها را وارد کنیم. ما مجبوریم برای تودهنی زدن به آنها تولید را با تمام توان  ادامه دهیم.

رحمانی نیا ضمن تقدیر از حمایت های مسئولان منطقه گفت: بدون اغراق اگر مسئولان منطقه حمایت نکنند برای تولید مشکلات زیادی خواهیم داشت.

او همچنین وعده داد که محصول جدید پارس که همتراز با محصولات برندهای خارجی است در اوائل سال 1400 به بازار عرضه خواهد شد.

نصیری فرماندار البرز نیز به سوابق این شرکت اشاره کرد که از گذشته با آن آشنا بوده و ادامه داد: الحمدالله از زمانی که شما به این شرکت آمدید هم وضعیت شرکت بهتر شده و هم تولیداتش نسبت به قبل بهتر شده است. خوشبختانه در شهرستان البرز ما دارای کارخانجاتی هستیم که هم برندهای ملی هستند و مدیران آنها در تراز ملی است.

فرماندار البرز ادامه داد: نتیجه این حضور آن است که میبینیم درحالی که شرکت های بسیاری با عقب افتادی و مشکلات بدهی به بیمه و دیگر دستگاه ها روبه رو هستند اما شرکتهایی مانند پارس خوشبختانه باعث افتخار ما هستند که دچار این مشکلات نیستند.

نصیری همچنین گفت که شرکت پارس با درخواست استاندار قزوین به یک خانواده که چهار معلول داشت کمک کرده و مشکل لوازم خانگی آنها را مرتفع کرده است.

فرماندار البرز از شرکت پارس تشکر کرد که در کنار ارج نهادن به تولید حق و حقوقی که شرکت باید پرداخت کند از جمله حقوق موقوفات را به موقع پرداخت می کند و به مانند یک شهروند مسئول عمل می کند.

او ادامه داد: شما علاوه بر اینکه تحریم ها را دور می زنید، تحریم ها بی اثر می کند و اگر این تولیدات نباشد لوازم خانگی مورد نیاز مردم به مشکل برخورد می کند.

عباسپور: وقف حامی صنعت است مزاحم صنعت نیست

حجت الاسلام عباسپور مسئول دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان البرز با بیان اینکه وقف حامی صنعت است نه مزاحم آن علت حضور در کارخانه پارس را تقدیر و تشکر از مدیران و کارکنان پارس اعلام کرد که همواره با موقوفات همراهی کرده اند.

عباسپور ادامه داد: امسال نیز مانند سنوات قبل موقوفه حاج محمدحسین خزانه برای خانواده های نیازمند جهیزیه تهیه می کند و می خواهیم در همین زمینه از محصولات پارس برای خانواده ها استفاده کنیم تا اموال وقفی در استان از صنایع همین استان استفاده و موجب رونق آنها شود.

جهیزیه ها را از محصولات پارس می خریم

علی حاجی محمدی‌ها وکیل موقوفه مرحوم حاج محمد حسین خزانه نیز با تشکر از مسئولان استان و مدیران شرکت لوازم خانگی پارس،22مرداد روز تجلیل ازصنایع را تبریک گفت و ادامه داد: باعث افتخار است که شرکت لوازم خانگی پارس در این شهرستان قرار دارد و محصولات با کیفیتی ارائه می دهد. خانواده ما شخصا از گذشته دارای محصولات شرکت پارس بود که همچنان هم بعد از سالها به سبب کیفیت مناسب قابل استفاده است.

وکیل موقوفه حاج محمدحسین خزانه ادامه داد: قصد داریم مانند گذشته تا حد امکان برای تهیه جهزینه ها از محصولات پارس خریداری کنیم.

حاجی محمدیها تاکید کرد: هرسال این موقوفه پنجاه جهیزیه کامل را به خانواده های نیازمند اهدا می کند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تشکر مسئولان فرمانداری، اوقاف و موقوفه حاج محمدحسین خزانه از مجموعه پارس، به یکی از کارگران نمونه این شرکت نیز لوح تقدیر داده شد.

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *