تهدیدهای نوسانات بازار ارز باید به فرصت تبدیل شود


قزوین – ایرنا – رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از این فرصت که ارز به قیمت واقعی خود رسیده است به شکل مناسب بهره برداری کرده و تهدید های این حوزه را به فرصت تبدیل کنیم.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا فولادگر روز دوشنبه در بازدید از کارخانه لوازم خانگی پارس در شهر صنعتی البرز قزوین افزود: بارها پیشنهاد داده بودیم که باید نرخ ارز در کشور واقعی شود و حالا که این اتفاق ناخواسته به وقوع پیوسته است باید این تهدید را به فرصت تبدیل ساخت.

وی با اشاره به آزاد شدن نرخ ارز، اضافه کرد: نرخ های کاذب ارز را در بازار قبول نداریم ولی افزایش ۲ و نیم برابری قیمت ارز تا حدود ۷۰ و ۸۰ هزار ریال مقبول است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید در این شرایط آمادگی تولید را داشته باشیم و با تحمل چندماه فشار و ضرر مادی واحدهای تولیدی از این مقطع با سلامت عبور کنیم.

فولادگر با اشاره به ضرورت حمایت از تولید داخلی، گفت: در این شرایط برای حمایت از تولید داخلی واردات هزار و ۴۰۰ قلم کالا از جمله لوازم خانگی ممنوع شده است که خود یک فرصت برای حمایت از تولید داخلی محسوب می شود.

وی افزود: همچنین این شرایط فرصت مناسبی را برای صادرات کالاهای داخلی فراهم کرده است و باید از این فرصت ها بیشتر استفاده کرد.

فولادگر یادآور شد: محدودیت های وضع شده در واردات کالاها دایمی نیستند و باید واحدهای تولیدی داخلی از این فرصت ها استفاده کرده و برای افزایش ظرفیت تولید خود اقدام کنند.

این مسئول ادامه داد: در رفع کمبودها و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی اقدام کرده ایم تا بتوانیم نقش خود را در حمایت از زنجیره تولید ایفا کنیم.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در دستور کار این کمیسیون قرار دارد و سعی می شود با پرهیز از موازی کاری برای حل مشکلات اقدام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.