logo_login

صفحه ی ورود کاربران


آیا گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

سوالات متداول از واحد پشتیبانی

شماره تلفن ضروری برای تماس با خدمات شرکت لوازم خانگی پارس چیست؟

۸۵۱۷۷-۰۲۱

علت باز و بسته شدن در به سختی چیست؟

پاسخ: مگنتی که بین لاستیک و در یخچال قرار داده شده است باعث بهبود عملکرد یخچال شده و مکشی که ایجاد میکند باعث می شود که هوای گرم به داخل یخچال نفوذ پیدا نکند و در نتیجه می بایستی یک وقفه ی کوتاه مدت چند دقیقه ای بین باز و بسته کردن در ایجاد کرد که در،راحت تر باز و بسته گردد .

علت روشن شدن چراغ آلارم و صدای آلارم بعد از قطع و وصل برق چیست؟

پاسخ: یا در دستگاه(یخچال یا فریزر)باز بوده و یا دمای دستگاه کاهش پیدا کرده که با گذشت زمان دما به درجه نرمال رسیده و این مسئله حل خواهد شد.

علت جمع شدن آب در جامیوه ای چیست؟

پاسخ :به علت گرفتگی محفظه خروج آب  تعبیه شده در قسمت بالایی جامیوه ای می باشد که می بایستی گرفتگی خروجی آب  باز گردد.

نکات قابل توجه در نحوه استفاده از دستگاه

 محل قرارگرفتن یخچال:

از قرار دادن یخچال یا فریزر در مجاورت دستگاه های گرمازا مثل اجاق گاز، آب گرمکن، شوفاژ و نورمستقیم خورشید بپرهیزید. فضای پشت یخچال و فریزر باید حداقل ۲۰سانتی متر، برای گردش هوا، با دیوار فاصله داشته باشد. مطمئن شوید که یخچال یا فریزر روی یک سطح تراز قرار گرفته و در آن کامل بسته می شود.

جابجایی یخچال:

درصورتی که ناچار به جابجایی و یا حمل یخچال و فریزر هستید، حداقل ۲تا۳ ساعت پس از جابجایی، یخچال را به برق وصل کنید.

بازوبسته کردن درب یخچال:

درب  یخچال یا فریرز را هیچ گاه به مدت طولانی باز نگذارید و از باز و بسته کردن بیهوده آن بخصوص در تابستان خودداری کنید.

حفظ سرمای یخچال:               

اگر برق قطع شد یا به دلیلی بطور موقت از کار افتاد، از باز و بسته کردن در آن خودداری کنید. در تابستان که با هر مرتبه باز و بسته شدن در یخچال، درجه برودت  داخل دستگاه به سرعت بالا می رود،

مناسب ترین درجه فریزر:

مناسب ترین درجه سرمای درون فریزر که هم موادغذایی را سالم نگه می دارد و هم مانع از بین رفتن ویتامین ها و خواص خوراکی ها می شود، ۱۶تا۲۰درجه سانتیگراد است.

 

زیادشدن برفک فریزر:

چنانچه لاستیک های دور در، خراب شود، برفک داخل فریزر زیاد می شود که برای رفع این مشکل باید لاستیک ها تعویض شوند.توضیحات لازم در مورد عملکرد قسمتهایی از دستگاه

سیستم عملکرد یخچال

کار اصلی یخچال ایجاد  سرمایش  است که این فرایند توسط سیستم خنک‌کننده  انجام می گردد . کمپرسور  گاز مبرد را بین کنداسور  و اواپراتور با فشار زیاد جابجا می‌کند. گاز مبرد ابتدا از دریچه‌ی انبساط با فشار عبور کرده و منبسط می‌شود و در‌واقع فشار گاز پایین می‌آید، وقتی گاز با فشار کم از اواپراتور داخل یخچال عبور می‌کند مقداری از گرمای داخل را جذب می‌کند. سپس این گاز وارد کمپروسور شده و متراکم می‌شود، گاز متراکم با عبور از کنداسور گرمای جذب شده را به محیط  پس می‌دهد. و این چرخه سرد کردن تا دمای مورد نظر ادامه می‌یابد.

کمپروسور

کمپروسور هسته مرکزی یک یخچال است که وظیفه‌ی متراکم کردن گاز مبرد را برعهده دارد. برق مصرفی یخچال مربوط به این است. لوله‌ها ی مخصوص گاز مبرد به کمپروسور وارد و از آن خارج شده‌اند

اواپراتور

اواپراتورها به اشکال مختلف داخل فریزر قرار می‌گیرند و وظیفه‌ی جذب گرما  از مواد غذایی را برعهده دارند. .

کنداسور

کنداسور که در پشت یخچال قرار دارد مجموعه‌ی لوله‌های سیاهی است که گاز گرم با عبور از داخل آن گرمای خود را به محیط پس می‌دهد. کنداسورها در مدل‌های جدید‌تر ممکن است به صورت مخفی در دیوار بیرونی یخچال یا در کنار کمپروسور قرار داشته باشند. .

سنسوردما

سنسوردما وظیفه‌ی اندازه‌گیری دمای داخلی یخچال و فریزر را بر عهده دارد. وقتی دما از حد معینی بالاتر برود،کمپروسور فعال می‌شود تا دمای را پایین بیاورد. .

کنترل کننده دما

در یخچال‌های قدیمی‌تر یک بخش کنترل‌کننده‌ی دما داخل یخچال قرار دارد که دارای درجه‌‌بندی خاصی است در‌واقع این قسمت بر اساس دمای یخچال و دمای تنظیم‌شده برق کمپروسور را قطع و وصل می‌کند. در یخچال‌های جدید این قسمت با یک برد دیجیتالی جایگزین شده که دقت بیشتری در تنظیم و کنترل دما دارد. این قمست که در‌واقع بخش مرکزی کنترل یخچال است اگر معیوب باشد، عمل‌کرد کلی را مختل خواهد کرد.

 

جهت طول عمر بیشتر  و کارکرد مناسب  محصولات استفاده از  محافظ های  برق  مخصوص یخچال فریزر   توصیه می گردد .

تنظیم دمای یخچال :

برای تنظیم  دمای یخچال عدد ۱ سرد ترین دما و عدد ۸  گرمترین دما می باشد

کلیه ی حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به شرکت لوازم خانگی پارس می باشد.