مدیرعامل شستا : افزایش گرایش به خرید لوازم خانگی ایرانی

شستا

مدیرعامل شستا از طی فرآیند تاسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری و ارائه آن از طریق بورس خبر داد و گفت: سبد خوبی از سهام این شرکت که از طریق بورس ارائه می‌شود، در اختیار بازنشستگان قرار خواهد گرفت.

مرتضی لطفی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی( شستا) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره تصمیم به خروج از بنگاه‌داری و واگذاری بنگاه‌های زیان ده، با اشاره به فعالیت ۲۷۴ شرکت در قالب ٩ هلدینگ در زیرمجموعه شستا گفت: از این تعداد ۴۵ درصد شرکت از طریق رد دیون دولت ، ۳۵ درصد شرکت‌ها به صورت احداثی و سایر شرکت‌ها رأساً خریداری شده است که بیش از ۸۰ درصد سودآوری شستا از طریق شرکت های احداثی و خریداری شده صورت می گیرد.

مرتضی لطفی: عدد بنگاه های زیانده زیرمجموعه شستا کمتر از ۱۰ مورد است که بخشی از این مساله متاثر از سیاست های دولت بوده است. لطفی با اظهار امیدواری نسبت به احیای این واحدها گفت: این نوید را میدهم که امسال به دلیل اینکه مقام معظم رهبری سال را به عنوان سال حمایت از تولید ملی معرفی کردند و با توجه به تغییر نرخ ارز و افزایش قیمت بسیاری از کالاها در بعضی صنابع بتوانیم خود را احیا کنیم.

وی از بازگشت رونق به لوازم خانگی پارس خبر داد و گفت: خوشبختانه گرایش به خرید لوازم خانگی پارس در کشور بالا رفته است.

مدیرعامل شستا تاکید کرد: در گذشته با توجه به ساختار مالی و تکنولوژی وضعیت ما خوب نبود و نمی‌توانستیم رقابت کنیم اما چون امروز نرخ ارز بالا رفته امکان رقابت ما بالاست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.