نشست کمیته مشترک سوریه و ایران در دمشق آغاز به کار کرد

نشت ایران سوریه با حضور مدیرعامل شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این نشست که در هتل «داما روز» دمشق برگزار شد، «امیر امینی» معاون وزیر راه و شهرسازی ایران اظهار کرد: برگزاری نشست امروز، بیانگر عزم و اراده دو کشور دوست برای همکاری و تعمیق روابط راهبردی در تمامی زمینه هاست.
وی ابراز امیدواری کرد؛ بتوان به دستاوردها و توافق هایی دست یافت که در راستای منافع هر دو ملت سوریه و ایران باشد.
امینی تصریح کرد: کشورهایی که از هفت سال گذشته تاکنون جنگ را بر سوریه تحمیل کرده اند، اکنون بخوبی به مقاومت و پایداری سوری ها پی برده و تلاش ها برای از سرگیری روابط اقتصادی با دولت دمشق را از سر گرفته اند.
سانا به نقل از معاون وزیر راه ایران، همچنین از آمادگی تهران برای مشارکت در روند بازسازی و ساخت و ساز در سوریه خبر داد.
«ثریا ادلبی» معاون رئیس سازمان برنامه ریزی و همکاری های بین الملی سوریه نیز در این باره گفت: دمشق به روابط اقتصادی استوار با ایران امیدوار است؛ موضوعی که نتایج مثبتی بر هر دو ملت دوست دارد و در راستای روابط سیاسی برجسته دوجانبه است.
وی افزود: همکاری دوجانبه منجر به امضای توافق نامه همکاری اقتصادی مشترک در سال 2015 میان دو کشور و نیز توافق نامه هایی در زمینه های کشاورزی، نفت و ارتباطی و نیز گشایش خطوط اعتباری با ایران شد.
این مقام سوری تصریح کرد: پایان سال گذشته میلادی نیز یک قرارداد همکاری اقتصادی راهبردی بلندمدت در جریان نشست هایی که در تهران برگزار شد، میان دو کشور منعقد گردید.
نشست های فنی مقدماتی با هدف تدوین یادداشت تفاهم کمیته عالی مشترک دو کشور صورت می گیرد.
جدول زمان بندی این کمیته سه روزه، شامل گفت وگوهای فنی، نشست کمیته وزارتی به ریاست «محمد سامر الخلیل» وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه و «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی ایران و سپس آغاز به کار فعالیت های کمیته عالی مشترک در شورای وزیران سوریه و امضای اسناد خواهد بود.
در این نشست، «عدنان محمود» سفیر سوریه در ایران و «جواد ترک آبادی» همتای ایرانی اش در دمشق به همراهان شماری از مسئولان ایرانی و سوری حضور داشتند.
گفتنی است دکتر رحمانی نیا مدیرعامل شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس در کمیته مشترک ایران و سوریه حضور دارد.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.