کارگران از نجیب‌ترین اقشار کشور هستند

روز کارگر

به گزارش روابط عمومی پارس، محمد شریعتمداری در سی‌امین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه که با حضور رئیس‌جمهور و به مناسبت هفته کارگر در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید معتمدی برگزار شد، گفت: کارگران از نجیب‌ترین اقشار کشور هستند و آنها همواره در کنار انقلاب اسلامی بوده‌اند.
شریعتمداری سپس با یادآوری مبارزات و شکنجه‌های فراوانی که کارگران برای پیروزی انقلاب در دوران ستم‌شاهی متحمل شدند، آن را باعث افتخار انقلاب و نظام دانست.
وی با نام بردن از شهید برونسی یاد و خاطره ۱۴ هزار شهید کارگری در دوران جنگ را گرامی داشت و اظهار کرد: کارخانجاتی که تا ۹۰ دفعه بمباران شده بودند به دست کارگران و متخصصان داخلی به چرخه تولید بازگشتند به علاوه به رغم تمام تحریم‌ها و محدودیت‌ها این کارگران و مزدبگیران ثابت بودند که اجازه ندادند رخنه‌ای در پیکره اقتصادی نظام و کشور ایجاد شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به طرحی جهت بهبودبخشی واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی که در دولت در دست بررسی است اشاره و ابراز امیدواری کرد که با اجرای آن از مشکلات بسیاری از واحدها جلوگیری خواهد شد.

شریعتمداری با اشاره به وضعیت معیشتی کارگران گفت: این موضوع همواره مورد توجه ما بوده و شایان توجه است که دولت تدبیر و امید بیشترین افزایش دستمزد را در قیاس با نرخ تورم در میان تمام دولت‌های جمهوری اسلامی داشته است.

وی ادامه داد: در مذاکرات سال گذشته که برای دستمزد امسال انجام می‌شد تصمیم بهینه‌ای برای رقم دستمزدها اتخاذ شد .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که دستور ریاست جمهوری برای ممنوعیت ورود بسیاری از کالاهای خارجی موجب توقف از دست رفتن فرصت‌های شغلی کارگران ایرانی خواهد شد، گفت: در خصوص اقدامات دولت در حوزه بیمه گفتنی است که طی دوران دولت تدبیر و امید ضریب نفوذ بیمه اجتماعی افزایش یافته است؛ برای مثال تعداد بیمه‌شدگان اصلی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یک و نیم برابر شده است. همچنین رشدی ۱۰ درصدی در مستمری‌بگیران تحت تکفل تامین اجتماعی داشته‌ایم. در خصوص تشکل‌های کارگری نیز رشد قابل توجهی داشتیم. تعداد مجموعه‌های ورزشی فرهنگی ساخته شده برای کارگران تا حدود ۲۸ درصد رشد داشته و طی این چند سال اخیر ۴۳۳ مرکز مناسب تفریحی ورزشی برای کارگران به بهره‌برداری رسیده است. همچنین رشد ۱۴ درصدی مراکز خدمات درمانی رخ داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: مجموعه کارگری نیازمند حمایت و کمک دولت هستند و به آنها برای رونق تولید می‌توان تکیه کرد. جامعه کارگری با دولت و نظام هم‌پیمان است. ما امیدواریم کارگران از راهنمایی‌های ریاست جمهوری بهره‌مند شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.