لوازم خانگی پارس در مسیر اقتصاد مقاومتی/ شکستن رکورد تولید و راه اندازی شیفت دوم از دستاوردهای شرکت پارس


شکستن رکورد تولید، اشتغالزایی و راه اندازی شیفت دوم از دستاوردهای شرکت پارس

دکتر محسن محمدی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین در بازدید از شرکت لوازم خانگی پارس گفت: شرکت پارس توانست با فعال‌سازی شیفت دوم خود ضمن ایجاد اشتغالزایی برای 70 نفر، رکورد تولید روزانه شرکت را پس از 20 سال بشکند.

به گزارش روابط عمومی لوازم خانگی پارس، دکتر محسن محمدی در گفتگو با خبرگزاری ها با اشاره به اهمیت مسئله تولید داخل گفت: تولید داخلی که مسئله بسیار حیاتی و ضروری است، منتج به تقویت اقتصاد ملی می‌شود و بسیاری از کشورهای دنیا به سمت تولید داخل با نگاه صادراتی پیش رفتند.

مدیرعامل صنایع عمومی تامین، با تاکید بر نگاه تیزبینانه رهبری در حوزه تو لید داخلی افزود: گام اول برای استقلال اقتصادی و توسعه اقتصادی هر کشور نگاه راهبردی به تولید است.

وی افزود شرکت لوازم خانگی پارس توانست در این مدت ضمن افزایش تیراژ تولید، کیفیت محصولات خود را نیز ارتقا دهد.

تولید ۲۴۰ هزار انواع دستگاه یخچال در سال آینده با رشد ۱۰۰ درصدی تولید

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنایع تامین، نگاه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در حمایت از تولید داخلی را بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: بدون حمایت رهبری، خروج صنعت لوازم خانگی از وضعیت نابودی و فلج کننده خارج نمی‌شد و شرایط این صنعت با نگاه و حمایت رهبری بهبود پیدا کرد.

محمدی از برنامه‌های توسعه‌ای و افزایش تنوع سبد محصولات در شرکت لوازم خانگی پارس و تحقق شعار جهش تولید خبر داد و افزود: این شرکت توانست پس از 20 سال ضمن راه اندازی شیفت دوم تولید خود برای 70 نفر نیز اشتغالزایی ایجاد کند

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده اقدامات لازم جهت راه اندازی شیفت سوم و افزایش 100 درصدی میزان تولید شرکت به 240 هزار دستگاه در سال صورت گرفته است.

مدیرعامل صنایع عمومی تامین با تاکید بر سیاست‌های کلان دولت سیزدهم و شستا در حوزه خودکفایی و نهضت بومی سازی به استفاده از ظرفیت نخبگان، دانشجویان ممتاز اشاره کرد و افزود: ما تلاش داریم بخشی از مواد اولیه مورد نیاز خود را با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در داخل کشور تولید کنیم تا ضمن قطع وابستگی‌ها از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری نماییم.

محمدی نگاه صادرات محور به تولید را مهم برشمرد و گفت: ما باید تلاش کنیم تا ضمن تامین نیاز داخلی، بدنبال ورود به بازارهای منطقه و بین‌المللی باشیم و البته این مسیر با افزایش کیفیت و استانداردهای محصولات محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های کلان و کلیدی دولت سیزدهم و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجموعه شستا با رویکرد تحقق جهش تولید، اشتغالزایی و توسعه شرکت‌ها با اولویت مناطق محروم و کم ‌برخوردار را در دستور کار خود قرارداده است.

کمبود نقدینگی و ضعف قوانین کسب و کار مانع اصلی تولید

محمدی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و شخص رئیس جمهور برای رفع موانع تولید، کمبود نقدینگی و ضعف قوانین کسب و کار را از این موانع برشمرد و افزود: برای رفع مشکل نقدینگی بانکها و موسسات مالی و اعتباری باید در این حوزه با تولیدکنندگان همکاری بیشتری داشته و سود‌های کمتری از واحدهای تولیدی دریافت کنند.

مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین با اشاره به مشکلات و موانع تولید گفت: مشکلات بسیار زیادی در مسیر تولید قرار دارد از جمله ضعف قوانین، وجود موانع کسب و کار که بیشتر ریشه در قوانین و بروکراسی کشور دارد از این رو نگاه دولت و شخص رئیس جمهور و رهبر انقلاب به این سمت است که بتوانیم رفع موانع تولید و کسب و کار ر‌ا به عنوان یک الویت در دستور کار قرار دهیم و بانکها باید در این زمینه همکاری بیشتری کنند و سود بانکی همواره بیشتر از تولید بوده که بیشترین آسیب را متوجه سرمایه گذاری در کشور می کند.

وی افزود: وقتی سود بانکی بیشتر از تولید باشد تمایل برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید کم رنگ می شود، نقدینگی لازم برای تجهیز، نوسازی شرکت‌ها، نوسازی دستگاه‌ها و ورود فناوری، همواره بخشی از مشکلاتی است که در مسیر توسعه و رشد تولید قرار دارد که با همکاری مناسب بانکها می تواند در تسهیل رفع موانع موثر باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.