بازدید استاندار قزوین از لوازم خانگی پارس/ جمالی پور: قزوین باید به قطب تولید لوازم خانگی تبدیل شود


استاندار قزوین در بازدید از کارخانه لوازم خانگی پارس با بیان اینکه «باید استراتژی جدیدی را در حوزه لوازم خانگی تعریف کنیم» گفت: «استان قزوین را به قطب تولید محصولات این حوزه، تبدیل نماییم. »
به گزارش روابط عمومی لوازم خانگی پارس هدایت الله جمالی پور روز دوشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شرکت لوازم خانگی پارس برگزار شد، افزود: استان قزوین در تولید لوازم خانگی ید طولایی داشته و از استانهای مطرح در این زمینه شناخته می‌شود.
جمالی پور گفت: شرکت پارس یکی کارخانه‌های معتبری است که در دهه ۴۰ در این زمینه پایه گذاری شد.
وی اضافه کرد: این شرکت قرار بود با همکاری ژاپنی‌ها به مرکزی برای تولید نیاز کل منطقه در حوزه لوازم خانگی و الکترونیکی تبدیل شود که متاسفانه به دلیل سوء مدیریت در گذشته با چالش‌های جدی مواجه شد و تا مرحله تعطیلی رفت.
استاندار قزوین گفت: در دولت تدبیر و امید با توجه به سیاست حمایت از تولید این شرکت با تغییر مدیریتی مجددا احیا شد و روزانه تولید قابل توجهی در حوزه یخچال و فریزر دارد.
وی افزود: امیدواریم با کمک دولت بتوانیم، بخش ماشین لباسشویی این شرکت را نیز مجددا راه اندازی کنیم و برای افزایش ظرفیت تولید و اشتغال آن گام برداریم.
جمالی پور گفت: در تبدیل استان قزوین به قطب تولید لوازم خانگی یکی از شرکت‌هایی که در این فرایند مورد توجه قرار می‌گیرد، شرکت پارس است.

استاندار ادامه داد: امیدواریم با حمایت دولت و تدبیر مدیران شرکت بتوانیم این مجموعه را به یک برند بین المللی تبدیل کنیم که در گذشته نیز این چشم انداز برای آن تعریف شده بود.
وی با اشاره به دلایل مشکلات واحدهای برند در استان، گفت: این واحدها که بخش دولتی یا خصولتی هستند به دلیل تغییرات متعدد مدیریتی با چالش‌های جدی مواجه می‌شوند و باید حداقل برای ثبات مدیریت آنها و رفع مشکلاتشان تلاش کرد.

مدیرعامل شرکت لوازم خانگی پارس نیز در این جلسه با اشاره به زیانده بودن این کارخانه در سال ۱۳۹۶ که تولید آن نیز تقریبا متوقف شده بود، گفت: بعد از تغییراتی که در حوزه‌های مختلف تولیدی و اداری کارخانه صورت گرفت توانستیم طی دو سال گذشته زیان انباشته را به سود تبدیل کنیم.
حسین رحمانی نیا با قدردانی از همکاری رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) با این شرکت، گفت: از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی در سال‌های اخیر، تامین نقدینگی و مواد اولیه است که همکاری خوبی از سوی مدیران و مسوولان کشوری و استانی در راستای حل مشکلات تولید این کارخانه صورت گرفت.
رحمانی نیا با تاکید بر اینکه کارخانه پارس حتی یک روز حقوق معوق ندارد، گفت: با به روز کردن محصولات تلاش می‌کنیم تا خط تولید لباسشویی را نوسازی کرده و در کنار آن بتوانیم ماشین ظرفشویی را نیز برای رفع نیاز داخل تولید کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.