بازدید نمایندگان محترم قزوین ، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از کارخانجات لوازم خانگی پارس


لطف الله سیاهکلی: گزارشات ارائه  شده از پارس بسیار امیدوارکننده است / رحمانی نیا: سال آینده محصول جدید و متفاوت پارس به بازار عرضه می شود.

عضو کمیسیون صنعت مجلس در بازدید از شرکت پارس گفت: نگاه ما به تولید باید فراتر از تولید برای داخل و با نگاه صادرات انجام شود.

لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمدبیگی نمایندگان شهرستان قزوین صبح روز یکشنبه 8 تیرماه 1399 از شرکت لوازم خانگی پارس بازدید کردند.

در این بازدید که هیاتی از نمایندگان آنها را همراهی می کردند از بخش های مختلف کارخانه بازدید شد و توانمندی های لوازم خانگی پارس مورد توجه نمایندگان مردم قرار گرفت.

در نشستی که نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه در لوازم خانگی پارس داشتند، خانم دکتر محمد بیگی نماینده مجلس گفت: از مشکلات اساسی لوازم خانگی پارس کم بود نقدینگی است. کمک به دریافت تسهیلات برای این شرکت در شورای رفع موانع تولید مصوب شده است. ما نیز تلاش می کنیم این امر محقق شود تا جان تازه ای در رگ‌های شرکت جریان پیدا کند. لوازم خانگی پارس شرکتی است که در نسل‌های قدیم و جدید شناخته شده است. نماینده مردم قزوین در مجلس همچنین گفت : قزوین توان تربیت مدیران را در حوزه‌های مختلف داشته و می‌توان در عرصه تولید لوازم خانگی پیشانی درخشان ایران باشیم.

او با تاکید بر اینکه «به نظر می‌رسد ظرفیت اشتغال‌ زایی مناسبی در این شرکت وجود داشته باشد» گفت: «در زمینه تولید لوازم خانگی ما باید با نگاه جهانی تولید کنیم.»

حجت‌السلام مهدوی امام جمعه الوند با تشکر از کمک شرکت پارس به سیل زدگان از این شرکت قدردانی کرد.

لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع مجلس نیز با بیان اینکه « از زمان پیش از انقلاب با محصولات پارس آشنایی داشتم » ادامه داد: « روزگاری محصولات ایرانی بسیار بهتر از محصولات کره ای بود و محصولات تولیدی پارس بسیار کیفیت بهتری از محصولات کره ای داشت.» این نماینده مجلس برای بالا رفتن سطح برند ایرانی معتقد بود که باید به خدمات پس از فروش اهمیت بسیار زیادی داد تا اطمینان خاطر بیشتری ایجاد شود.  لطف الله سیاهکلی در بازدید از کارخانجات لوازم خانگی پارس اظهار کرد: لوازم خانگی پارس از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است، ما باید در کشور به تولید داخل بها دهیم. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مردم ما طی چهل سال از تولیدات داخلی استفاده می‌کنند اما برای رعایت حال مشتری تولیدکنندگان نیز باید کیفیت را تضمین کنند.

حسین رحمانی نیا مدیرعامل پارس در این نشست با اشاره به مشکلات سالهای گذشته این شرکت گفت: زمانی که در اواخر سال 96 سرکت پارس را تحویل گرفتم، شرکت مشمول ماده 141 شده و باید منحل میشد و از طرف دیگر سازمان تامین اجتماعی تصمیم گرفته بود تا شرکت را واگذار کند این درحالی است که از سه برند لوازم خانگی تولید شده در ایران یعنی پارس ، ارج و آزمایش تنها شرکت پارس است که همچنان سرپاست و به تولید ادامه می دهد.

مدیرعامل پارس ضمن قدردانی از توجه نمایندگان مجلس به این کارخانه گفت : ما مشکلات اولیه مانند بدهی به شرکت های برق و گاز را پشت سرگذاشتیم. روزهای سختی که برق شرکت قطع می شد و توان پرداخت آن را نداشتیم، به پایان رسیده است.

رحمانی نیا با بیان اینکه «در سال گذشته توانستیم تولید را در شرکت 40 درصد افزایش دهیم و رونق تولید ایجاد کنیم» گفت: از شما می خواهیم برای ایجاد «جهش تولید» که نه فقط توصیه رهبری، بلکه «تکلیفی» است که بر ما واجب کردند، به پارس کمک کنید تا با رفع مشکل کمبود نقدینگی بتواند جهش تولید را رونق ببخشد.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه از خارج تامین می شود گفت: روزی که اجازه داشته باشیم توضیح می دهیم که رزمندگان خط مقدم تولید چگونه برای تامین قطعات خود حتی قطعات را از آمریکا وارد می کردند.

بنا به گفته مدیرعامل پارس، در صورتی که شرایط را برای پارس فراهم کنید ما قادر هستیم به سرعت 100 شغل ایجاد کنیم و خط تولید لباسشویی را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: اکنون ما حدود 6۰۰ نیروی انسانی داریم و در شرایطی که در تحریم قرار داشتیم، این شرکت حتی یک روز نیز تعطیل نشده و حقوق و مزایای کارگران به تعویق نیفتاده است، به همین دلیل کارگران پرتلاش ما به خوبی درحال تولید و فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس بیان کرد: عمر محصولات ما ۳۰ساله است و آمادگی صادرات و تولید ماشین ظرفشویی ایرانی را داریم؛ همچنین با توجه به اینکه سال ۹7 تحریم ها آغاز و ورود کمپرسور ممنوع شد هم عهد شدیم تا آن را در کشور تولید کنیم.

1 دیدگاه

  • سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز : واقعا به مهندسانی چون شما که چرخ اقتصاد را در این شرایط بحرانی و تحریم های ظالمانه میچرخانند باید مدال شجاعت داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.