تامین مواد اولیه و قاچاق دو چالش اصلی تولیدکنندگان است


رونمایی از یخچال‌های ۵ و ۱۳ فوت پارس در نمایشگاه لوازم خانگی

ایرج محمدزاده، مدیرعامل گروه کارخانجات لوازم خانگی پارس با بیان اینکه دو محصول 5 فوت و 13 فوت پارس برای اولین بار در نمایشگاه عرضه شد، گفت: محصول 5 فوت بیشتر برای مصرف بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مراکز اقامتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بازار هدف محصول 13 فوت هم می‌تواند بیشتر مناطق محروم کشور باشد که باکیفیت و دارای گارانتی 36ماهه وارد بازار می‌شود.

ایرج محمدزاده، مدیرعامل گروه کارخانجات لوازم خانگی پارس، در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی، گفت: نمایشگاه امسال در مقایسه با سال قبل، با استقبال بسیار خوبی از طرف مردم، تجار و تولیدکنندگان مواجه شده است و واقعا انتظار چنین استقبالی را نداشتیم.

وی در گفت و گو با تصلا افزود: برندهای بسیار خوب داخلی با کیفیت بالا در نمایشگاه امسال حضور دارند و ما بسیار خوشحالیم از این بابت که با ارتقای وضعیت تولیدات لوازم خانگی داخلی، قادر به رقابت با برندهای معتبر دنیا هستیم.

محمدزاده در پاسخ به این سوال که در نمایشگاه امسال از چه محصولاتی رونمایی کردید، گفت: دو محصول ۵ فوت و ۱۳ فوت پارس برای اولین بار در نمایشگاه عرضه شده‌اند. محصول ۵ فوت بیشتر برای مصرف بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مراکز اقامتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بازار هدف محصول ۱۳ فوت هم می‌تواند بیشتر مناطق محروم کشور باشد که باکیفیت و دارای گارانتی ۳۶ماهه وارد بازار می‌شود.

مخالف واردات نیستیم

مدیرعامل گروه کارخانجات لوازم خانگی پارس با بیان اینکه ما مخالف واردات نیستیم، گفت: برندهای خارجی در شرایطی که بازار ایران به آنها نیاز داشت؛ کشور را ترک کردند و باعث ایجاد خلا شدند، ولی خوشبختانه امروز صنعت لوازم خانگی کشور به یک رشد و شکوفایی رسیده و روی پای خودش ایستاده است و می‌تواند نیازهای کشور را تامین کند.

محمدزاده با اشاره به اینکه استکبار جهانی هر کجا که احساس کرده صنعتی در کشور رشد یافته و به بالندگی رسیده، به دنبال سرکوب آن رفته است، اظهار کردند: وقتی آنها فهمیدند لوازم خانگی تولید داخل می‌تواند نیازهای مردم را برآورده کند، به دنبال این بودند که با آزادسازی واردت لوازم خانگی صنعت نوپا را سرکوب کنند که با هوشمندی مقام معظم رهبری این توطئه نقش بر آب شد. امروز شاهدیم که برندهای مختلف با بهترین کیفیت در نمایشگاه حضور دارند و استقبال خوبی هم از طرف مردم صورت گرفته است.

دو تقاضا از وزارت صمت

مدیرعامل گروه کارخانجات لوازم خانگی پارس، دو خواسته خود از وزارت صمت را تامین مواد اولیه و مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد و در این باره، گفت: تقاضای‌مان از وزارت صمت این است که در تامین مواد اولیه به‌خصوص ای بی اس و ورق که مهم‌ترین مواد اولیه مورد نیاز  تولید لوازم خانگی محسوب می‌شوند، به این صنعت یاری رساند.

خواسته بعدی ما، جلوگیری از قاچاق کالاست؛ فراموش نکنیم یکی از معضلات و مشکلات تولید داخل قاچاق است. بنابراین، از وزارت صمت خواستار حمایت جدی‌تری نسبت به گذشته برای تامین مواد اولیه و مبارزه با قاچاق کالا هستیم.

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *