در مجمع عادی سالیانه صنایع عمومی تامین مطرح شد؛ رشد ۱۸۱ درصدی سود خالص شرکت اصلی


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین با حضور محمود ملکوتی‌خواه عضو هیئت مدیره شستا، کورش نجفی پاشاکی مدیرعامل این هلدینگ، اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی، معاونین هلدینگ، نماینده سازمان بازرسی، ناظر سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر اعضای مجمع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صنایع عمومی تامین:

نجفی مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین در بخش نخست گزارش پس از معرفی و اعلام پیشینه شرکت، به تشریح برنامه‌های راهبردی هلدینگ پرداخت و تاکید کرد:

بر اساس چشم انداز، این شرکت با نگاه نوآور و دانش بنیان به عنوان هلدینگ تخصصی و دانایی محور در صنعت دامداری با تولید ۱۰درصد شیرخام کشور و همچنین ۱۰ درصد از سهم تولید لوازم خانگی و تولید بیش از ۵ نوع محصول شناخته شده در این بازار فعالیت خواهد کرد.

وی با تاکید بر این که برای ارزش آفرینی در حوزه دامپروری ، سرمایه‌گذاری در زنجیره ارزش صنعت دامداری صورت گرفته است به اجرای ۲۰ پروژه دامپروری در نقاط کم برخوردار کشور اشاره کرد و گفت:

با ایجاد زنجیره و تکمیل اکوسیستم، بازارهای جهانی بیش از پیش در دسترس ما خواهند بود.

نجفی با بیان اینکه در راستای سیاست‌های حمایتی شستا در حوزه پدافند غیرعامل اقدام به تکمیل زنجیره لبنی و سلامت به عنوان محصولات استراتژیک سلامت کردیم افزود:

۴ پروژه دامداری سه هزار راسی در شهرهای دلفان، ماکو، درگزین و شیروان و همچنین پروژه شیر خشک بروجرد تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به تکمیل فاز یک پروژه دامداری ۳۰۰۰ راسی ماکو گفت:

سایت این پروژه در ۱۱۶ هکتار مساحت و با پشتیبانی یک‌هزار هکتار زمین کشت علوفه و سرمایه‌گذاری ۳,۱۲۰ میلیارد ریالی هلدینگ صنایع عمومی تامین، منشا تحول بزرگ در صنایع دامپروری و لبنی منطقه خواهد بود قرار دارد.

مدیرعامل صنایع عمومی دامداری دلفان را به عنوان یکی از پروژه های مهم با صرفه اقتصادی و دارای زیرمجموعه ها و صنایع تکمیلی و فرآورده های لبنی خواند و افزود:

این پروژه در دو فاز افتتاح می‌شود و بطور مستقیم برای ۱۳۰ نفر اشتغال برای بومیان منطقه ایجاد می‌کند.

نجفی در ادامه پروژه مهم تولید شیر خشک بروجرد را بستر مناسبی، برای توجیه اقتصادی واحدهای دامپروری هلدینگ صنایع عمومی تامین، در نقاط مختلف کشور دانست و افزود:

فاز اول کارخانه شیر خشک با ظرفیت ۳۰۰ تن آماده بهره‌برداری است و با بهره برداری کامل از پروژه شیر خشک، این کارخانه به یک مجموعه تولیدی تبدیل خواهد شد.

مدیرعامل صنایع عمومی ارزش پرتفوی هلدینگ را ۶,۲۸۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:

سود خالص شرکت اصلی مبلغ ۱,۰۳۷ میلیارد تومان است که رشد ۱۸۱ درصدی را نسبت به سال مالی گذشته را نشان می‌دهد.

هم چنین درآمدهای عملیاتی تلفیقی هلدینگ مبلغ ۱,۲۷۴ میلیارد تومانی رشد ۴۰ درصدی نسبت به گذشته را نشان می دهد.

پس از سخنان مدیرعامل صنایع عمومی تامین، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت شد و اعضای هیئت رییسه مجمع به سوالات حسابرس پاسخ دادند.

در نهایت مصوبات جلسه با تایید حاضران قرائت و نهایی شد.

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *