در مجمع عمومی عادی سالیانه مطرح شد؛ رشد 262 درصدی سودخالص شرکت لوازم خانگی پارس


در مجمع عمومی عادی سالیانه مطرح شد؛ رشد 262 درصدی سودخالص شرکت لوازم خانگی پارس / تلاش برای نفوذ بیشتر در بازار

شرکت «لوازم خانگی پارس» از شرکتهای تابعه هلدینگ صنایع عمومی تامین، سال مالی ٩٨ را با تقسیم 90درصد از سود انباشته و به ازای هر سهم 376 ریال به پایان رساند.
به گزارش روابط عمومی لوازم خانگی پارس حسین رحمانی نیا مدیرعامل پارس در جلسه مجمع عمومی این شرکت که روز یکشنبه 25خرداد ماه 1399 برگزار شد گفت: شرکت لوازم خانگی پارس در سال مالی ۹۸ موفق شد با وجود شرایط تحریم و رکود بازار که بخشی از آن ناشی از کرونا بود، بودجه ی تولید، فروش و سود خود را به طور صددرصد تحقق ببخشد.

این شرکت توانسته است در بخش تولید رشد 64 درصدی و در حوزه فروش رشد 143 درصدی را تجربه کند. همچنین رشد سود ناخالص شرکت پارس به میزان 167 درصد و رشد سود عملیاتی برابر با 325 درصد بوده و سود خالص نیز به مقداد 262 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته که قریب به 31 میلیارد تومان می باشد.

گفتنی است در خصوص عملکرد سال مالی این شرکت اظهارنظر سازمان حسابرسی طی دو سال گذشته «مقبول» اعلام شده است.

مدیرعامل پارس همچنین با بیان اینکه «استراتژی ما در سالهای گذشته مبتنی بر استراتژی بقا بود» تاکید کرد: «استراتژی جدید ما برای سال پیش رو حضور پرقدرت در بازار با محصولات جدید است»
به گفته حسین رحمانی‌نیا شرکت پارس از سالهای گذشته دارای زیان انباشه به میزان 188666 میلیون ریال بود، که طی دو سال اخیر زیان انباشته چندساله عینا به سود انباشته به مبلغ 187046 میلیون ریال تبدیل شده است.

همچنین با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی از تلاش های شرکت برای جذب سرمایه گذار در حوزه تولید و توزیع خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در سال جدید با سرمایه‌گذاران در حوزه تولید و توزیع محصولات جدید به توافق برسند.
مدیرعامل پارس با بیان اینکه «این شرکت در طی سالیان گذشته فاقد سیستم حسابداری صنعتی (قیمت تمام شده) بوده» تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اکنون پس از 40 سال این شرکت دارای سیستم حسابداری صنعتی می باشد.
در این جلسه مقرر شد تا 90 درصد از سود انباشته شرکت میان سهامداران تقسیم شود که بر این اساس به هر سهم مبلغ 376 ریال تخصیص داده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.