دکتر ستاری : از ایده تولید داخلی قطعات مورد نیاز لوازم خانگی پارس حمایت می‌کنیم

غرفه شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار دی‌ماه 1397 نمایشگاه بین المللی تهران

دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دکتر برومند معاون علمی و پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در اولین روز نمایشگاه فن بازار تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) از غرفه شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس بازدید کردند.

در جریان این بازدید ابراهیم تهرانی مشاور مدیرعامل توضیحات مبسوطی از وضعیت بازار لوازم خانگی با توجه به اوضاع اقتصادی فعلی و اقبال به تولید داخلی در تأسی از فرمایشات رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی ارائه نمود و در ادامه با اشاره به وارداتی بودن برخی از قطعات عمده تولید یخچال و فریزر از جمله کمپرسور ، قطعات منفصله که قابلیت بالفعل و بالقوه تولید داخل را دارند از ثمر بخش بودن نتیجه مکاتبه مدیرعامل شرکت پارس با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبنی بر معرفی شرکت های دانش بنیان برای بازتولید اقلام مذکور از طریق مهندسی معکوس یا طراحی جدید خبر داد.

دکتر ستاری ، امیر سرتیپ حاتمی و دکتر برومندوی اظهار داشت ظرفیت‌های فراوانی در نزد دانش آموختگان ، متخصصین و شرکت‌های دانش بنیان برای تولید کمپرسور که سابقه تولید داخلی نیز دارند ، موجود است.

تهرانی با اعلام آمادگی کامل شرکت پارس برای خرید ایده یا امتیاز مالکیت معنوی اقلام تولیدی مورد نیاز که به تایید واحد تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت شرکت برسد خواستار حمایت وزارت دفاع و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این شرکت‌ها برای تامین سرمایه در گردش اولیه تولید آزمایشی محصول شد و اعلام نمود که شرکت‌ پارس از جذب مشارکت سرمایه گذار برای تولید تجاری اقلام مورد مصرف در محصولات که سهم زیادی از بازار مصرف را دارند استقبال می کند.
دکتر ستاری ضمن حمایت از ایده مدیریت شرکت کارخانجات لوازم خانگی پارس برای اقدام جدی در مساعدت به دانش و توانمندی داخلی برای تولید قطعات مورد نیاز صنعت لوازم خانگی قول حمایت حداکثری مادی و معنوی از شرکت های دانش بنیان متقاضی همکاری با شرکت لوازم خانگی پارس را دادند.
گفتنی است نمایشگاه فن بازار (تستا) تا پایان روز پنجشنبه ششم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.